Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Błąd 01274 Air Flow Flap Positioning Motor

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Błąd 01274 Air Flow Flap Positioning Motor

    Niestety w toku użytkowania padły mi maty grzewcze i przyszedł czas na wymianę lusterek. Na alledrogo widziałem lusterka koloru niebieskiego. Czy te niebieskie użytkuje się lepiej? Które lepiej kupić?



    Niebieskie

    Białe

  • #2
    [O2] Błąd 01274 Air Flow Flap Positioning Motor

    Wita. Mam pytanie czego dotyczy dokładnie ten błąd ??? Na forum zmalałem żę jest to silnik zamykania obiegu powietrza ale też coś znalazłem że może to być uszkodzony wężyk od podciśnienia turbiny i chciałbym się upewnić czy jest to poważna usterka czy nie.

    Komentarz


    • #3
      01274 Silnik sterujący klapy przepływu powietrza-V71

      Komentarz


      • #4
        Czyli trzeba wymienić cały silnik co steruje obiegiem powietrza ???

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez terre
          Czyli trzeba wymienić cały silnik co steruje obiegiem powietrza ???
          W ASO też mi tak mówili, jak w poprzednim skodolocie (FABIA), miałem podobne problemy, a wystarczyło dobrać się do silniczka krokowego, rozebrać potencjometr (który ustala pozycję), przedmuchać go i przesmarować "kontaktem".
          A oprócz owego błędu występują jakieś dysfunkcje, jakieś chrobotanie itp. ?

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mrfazi
            W ASO też mi tak mówili, jak w poprzednim skodolocie (FABIA), miałem podobne problemy, a wystarczyło dobrać się do silniczka krokowego, rozebrać potencjometr (który ustala pozycję), przedmuchać go i przesmarować "kontaktem".
            W tych silniczkach pęka kółko zębate przy mocowaniu do ośki i się obraca luźno
            jeden taki zreanimowałem - wyjąć kółko, porządnie odtłuścić i dobrze skleić z ośką
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Oki a jeszcze mam pytanie pracy przy tym jest pewne na pół dnia Na pewno trzeba zdjąć schowek a tam nie będzie jakiś niespodzianek ??? np z lampką oświetlenia i jak jest z wężykiem od schładzania schowka czy potem nie będzie problemu z ponownym jego zamocowaniem

              Komentarz


              • #8
                Wszystko tam jest Plug&Play więc przy odrobinie sprytu powinieneś dać radę

                Komentarz


                • #9
                  Mam taki sam błąd w O1 climatronic. Ten silnik V71 w O1 też steruje obiegiem zamkniętym? jeśłi nie będę używał obiegu zamkniętego, to błąd nie powinien się pokazywać? skasowałem zobaczę co będzie. Klima chłodzi jak brak, ciepełko też leci. Gdybym znalazł czas na smarowanie/naprawę to w O1 też pod schowkiem szukać tego silniczka?

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X